Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elektro

13. 8. 2007

Electro je zkrácený výraz pro electro funk. Je známý také jaké robot hip hop a electro hip hop. Electro je elektronický styl hip hopu, který přetvořila německá skupina Kraftwerk spolu s funkem. Electro má tóny typické pro elektronickou hudbu a také zkomolené elektronické zvuky. Electro je doprovázené rapováním. Nahrávky často obsahují obyčejné zvuky, které byly tupě a mechanicky deformovány v syntetizátorech

Charakteristika electra

Electro je žánr elektronické hudby, který je rozšířený po celém světě. Typické electro tvoří bicí automaty a přerušovaný rytmus. Styl electro proslavil bicí automaty značky TR-808. Díky tomuto stylu jsou dodnes uznávané. Hudební vybavení je podobné jako u experimentací s funkem, tedy předstíraní basové linky, seřazení syntetické džezové figury a neslyšitelné zvukové efekty. Vše je tvořeno syntetizátorem. S bicí elektrickou soupravou a elektronickou kytarou spolu s násobnými zvuky, které jsou syntetizátory upraveny tvoří neosobní melodii užívanou v sci-fi tématice (písně nebo hudební interpretace). Hlas pro rap je upraven přes hlasový kodér, který se snaží napodobit řeč a zpěv robotů nebo jiných strojů. Také hudební interpretace je výraznější než v jiných žánrech elektronické hudby.

Obrazové znázornění alb je různé. Skupina Kraftwerk na svých albech používá témata z vyspělé techniky a z budoucnosti jako jsou roboti, počítače nebo nukleární fyzika. Typickým příkladem je Star Trek nebo Hvězdné Války, kde je k electru plno odkazů, které obsahují také náměty typické pro electro jako je vyspělá fyzika, kybernetika] a mezihvězdné cestování. Spousta umělců je ovlivněna sci-fi tématy tohoto typu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář